SİİRT (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, Siirt'te düzenlenen AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda halka hitap etti.

31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde kentte bütün belediyeleri almak için herkesin el birliğiyle çalışacağını vurgulayan Zeybekci, AK Parti'nin hizmet ve hizmetkarlık anlayışını anlattı.

Hizmet etmenin Allah'ın bir lütfu olduğunu belirten Zeybekci, "Bizim genetiğimizde, öğretimizde, duamızda bu var. Aramızdaki fark da budur. Onların fıtratına aykırıdır hizmetkar olmak, hizmet etmek. Onlar bu milleti idare ederler. Onlar bu millete, 'çarıklı', 'göbeğini kaşıyan adam', 'bu milletin dağdaki çobanıyla benim oyum bir mi olacak?' derler." ifadelerini kullandı.

Siirt'in 6 ilçesini ve 5 beldesini de kazanacaklarını söyleyen Zeybekci, AK Parti'nin 20 yılda Türkiye'ye yaptıklarını sıraladı. Hastanelerden, yollardan, havaalanlarından, üniversitelerden, refahtan bahseden Zeybekci, "Marifet iltifata tabidir. Bunun için anlatacak çok şeyimiz var." dedi.

Türkiye'nin son zamanlarda zor badirelerden geçtiğini ancak AK Parti'nin yönetimiyle başı dik şekilde kalktığını kaydeden Zeybekci, "Dünyanın en büyük afetlerinden birini geçirdik, 6 Şubat depremlerinin altında Türkiye Cumhuriyeti devleti AK Parti'nin yönetimiyle başı dik şekilde kalkıyor. Allah'ın izniyle buraları daha güzel şekilde yapacağız." diye konuştu.

AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Bilden, engellilere yönelik projelerini paylaştı: AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Bilden, engellilere yönelik projelerini paylaştı:

Programda AK Parti Siirt Milletvekili Mervan Gül, AK Parti İl Başkanı Bahri Caner Özturan ve AK Parti Siirt Belediye Başkan adayı Ekrem Olğaç da konuşma yaptı. Toplantıda, AK Parti'nin 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde belediye başkan adaylarının ilçelerden Tillo'da İdham Aydın, Pervari'de Tayyar Özcan, Eruh'ta Cevher Çiftçi, Baykan'da Ekrem Erdem, Şirvan'da Necat Cellek ve Kurtalan'da Nevzat Karaatay olduğu açıklandı.

Programa AK Parti Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, AK Parti Şırnak Milletvekili Arslan Tatar, AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Cenap Aşçı, AK Parti Batman İl Başkanı Abdullah Akif Gür, partililer ve vatandaşlar katıldı.