Bakan Uraloğlu, yüklenici firma sorumlusu Abdurrahman Aydiş'den yolun  seneye yazın bitirileceği sözünü aldı. 

Uraloğlu, burada yaptığı açıklamada, geçmişte başladıkları yolun 9 kilometrelik kısmının kaldığını anlatarak, 9 kilometrelik kesimi de en kısa zamanda bitireceklerini bildirdi.

Mevsim şartlarının el verdiği ölçüde çalışmaların devam edeceğini aktaran Uraldoğlu, şöyle devam etti:

Bu sene için mevsim şartlarının müsaade ettiği bütün günler çalışacağız. Firmamız bütün hazırlığını yapmış, asfalt plentini kurmuş. Dolayısıyla bu seneden ne kurtarabilirsek onu yapacağız. Önümüzdeki sene içerisinde de yaz aylarında buranın tamamen bitirerek trafiğe açılmasıyla ilgili yüklenici firmamızla da konuştuk. Sizler de buna şahit oluyorsunuz. Inşallah önümüzdeki sene burayı bitirerek yoğun yerleşimin olduğu, Batman'ın imar sınırları içerisinde kalan kesimi trafiğe açmış olacağız. Yine bu proje içerisinde organize sanayi bölgesinin 6.2 kilometrelik bir bağlantısı var. Oranın da sıcak asfaltı var. Yine önümüzdeki senenin içerisinde burayı bitirdikten sonra orayı da bitirelim diye gayret etmiş olacağız"

AK Parti Batman İl Başkanı Gür, Yerel Seçimlere İlişkin Değerlendirmelerde Bulundu AK Parti Batman İl Başkanı Gür, Yerel Seçimlere İlişkin Değerlendirmelerde Bulundu

HASANKEYF BATMAN YOL1

Hatice Nasıroğlu Konferans Salonu'nun Açılışı Gerçekleştirildi

Bakan Şimşek ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Necat Nasıroğlu Külliyesi'nde incelemelerde bulunarak, burada öğrencilerin kurduğu stantları gezdi, Hatice Nasıroğlu Konferans Salonu'nun açılışını gerçekleştirdi.

Bakan Şimşek, açılışta yaptığı konuşmada, Türkiye Yüzyılı'nda Batman'a yakışır bir eser olan külliyenin aynı zamanda ilim ve irfan merkezi olduğunu söyledi.

Bakan Uraloğlu da yaptıkları yatırımların, hizmetlerin tamamının insana yapılan yatırımlar olduğunu söyledi.

En kıymetli yatırımın insana dokunan yatırım olduğunu belirten Uraloğlu, Batman'ın çok hızlı geliştiğini, genç nüfus anlamında ülkeye ve bölgeye ciddi katkılar sağladığını kaydetti.

Program da konuşan Milletvekili Ferhat Nasıroğlu ise kültür ve bilimle dolu bir gelecek  inşa etmek adına toplandıklarını ve konferans salonunu hizmete açtıklarını söyledi.

"Bu özel günümüzde sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz." Diyen Nasıroğlu şunları söyledi:

"Burayı dizayn ederken Batman'ın ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak inşa ettik. Kendi imkanlarımızla projesini hazırladık. İstişarelerin neticesinde çok farklı kesimlerle bir araya geldik. Burayı Batman'ın merkezi, eğitimin ve teknolojinin de kalbi haline getireceğiz."

Eskiden külliyelerin ticaretin, ilmin ve öğrenimin bir arada olduğu konseptler şeklinde inşa edildiğini anımsatan Nasıroğlu, "Bizde geçmişteki gibi ecdatlarımızın konseptini buraya taşımaya çalıştık.  Tabi bunu yaparken  yörenin mimarisini de külliyeye nakşettik. Selçuklu ve Eyyübi  mimarisini buraya taşıdık ve en  önemlisi de sevgimizi kattık. Rahmetli babam bizleri yetiştirirken bize şu öğütte bulunurdu. " Bir işi severek yapın ve severek yaptığınızda o işin neticesini de en güzel şekilde alırsınız" derdi. Biz de güzel bir eser ortaya koyduğumuza inanıyoruz. İnşallah burada  dolu dolu nice güzel  konferanslar ve  etkinlikler düzenleyeceğiz.

Teknolojinin geldiği noktaya ve önemine de değinen Nasıroğlu konuşmasının devamında şunları kaydetti:

Çağımızın en önemli hamlesi teknolojidir.  Üniversite Sivil Toplum Kuruluşları,  bakanlıklar ve TÜBİTAK ile çeşitli görüşmeler yapıyoruz. En büyük hedefimiz çocuklarımızı teknolojiye, yazılıma ve endüstriyel alana hazır hale getirmek. Çocuklarımızın geleceği için  gerekirse kendimizi feda ederiz"

FERHAT NASIROĞLU