Bu kapsamda tüm imkanlarını seferber eden belediye, 1955 Batman Belediyespor Kulübü çatısı altında mücadele eden Kadın Hentbol Takımı'nın büyük bir başarıya imza atmasını sağladı.

Batman'da Sinema Şöleni Batman'da Sinema Şöleni

Ligin en genç takımı olmasına rağmen tüm rakiplerini eleyen Batman Belediyesi 1955 Kadın Hentbol Takımı, 2. Lig E Grubunu namağlup lider tamamlayarak Türkiye finallerine yükseldi.

Başarının sırrını alt yapıya yatırım yapmakta bulan Belediye Spor İşleri Müdürü ve 1955 Batman Belediyespor Kulübü Başkanı Burak Eren, şunları söyledi:

"Batman Belediyesi 1955 Kadın Hentbol Takımı olarak 2. Lig E Grubunda 9 maçta 9 galibiyet elde ederek grubu lider tamamladık. Ligin en genç takımı olmanın gururunu yaşıyoruz. Alt yapımızdan yetişen küçük kızlar, yıldız kızlar ve genç kızlar kategorilerinde de Türkiye finallerine kaldık. İlk günkü heyecan ve disiplinle çalışmalarımızı sürdürerek play-off maçlarında da aynı başarıyı göstermeyi hedefliyoruz."

Hedeflerinin 1. Lig kupasını Batman'a getirmek olduğunu belirten Eren, sözlerini şöyle sürdürdü:

"1. Lig kupasını memleketimizin kızlarının ellerinde havaya kaldırmak için büyük bir mücadele veriyoruz. Sporcularımızın tamamı Batmanlı ve alt yapı sporcularımızdan oluşuyor. 6 sporcumuzu da (U 15, U 17) kadın hentbol milli takımına gönderdik. Bu vesileyle bizden maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Valimiz Ekrem Canalp, kıymetli eşi Dr. Ayten Canalp ve tüm velilerimize, spor yönetimine teşekkür ediyorum."