Hem kızlarda hem de erkeklerde Türkiye finallerine katılan tek devlet okulu olma ünvanını kazanan Borsa İstanbul Belde Ortaokulu, Batman'ı gururlandırdı.

Okulun Beden Eğitimi Öğretmeni Özgür Pişkin, başarının tesadüf olmadığını ve programlı bir çalışmanın ürünü olduğunu vurguladı. Pişkin, "Başarımızın arkasında disiplinli ve planlı bir çalışma var. Yıllardır İl Özel İdare Spor Kulübü ile yaptığımız protokol kapsamında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu sayede öğrencilerimiz hem basketbol becerilerini geliştiriyor hem de takım ruhu kazanıyorlar." dedi.

HÜDA PAR Milletvekili Serkan Ramanlı Esnafı Ziyaret Etti HÜDA PAR Milletvekili Serkan Ramanlı Esnafı Ziyaret Etti

Pişkin, Türkiye finallerinde de Batman'ı en iyi şekilde temsil edeceklerini belirterek, "Bu başarı Batman için bir gurur kaynağı. Her zaman yanımızda olan Batman Valisi Ekrem Canalp'a, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk'e, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdülkadir Özer'e, antrenörlerimiz Heybet Nasıroğlu ve Hüsnü Genç'e, okul müdürümüz Hamdi Baltacı'ya ve maddi manevi desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz." diye konuştu.