Adıyaman’da 28-29 Haziran 2024 tarihlerinde düzenlenen grup müsabakalarında güçlü rakiplerini geride bırakarak Türkiye finallerine kalmayı başardı.

Başkan Seyrek: “Tarihi Bir Başarı Elde Ettik”

Kulüp Başkanlığını kurulduğu yıldan bu yana Osman Seyrek’in yaptığı ‘Mezopotamya Halk Oyunları Topluluğu’, büyükler kategorisinde Batman tarihinde ilk kez finale kalan ekip oldu. Başkan Seyrek, son üç yıldır grup müsabakalarında ikinci olduklarını, ancak bu yıl daha sıkı çalışarak şampiyon olduklarını belirtti. Seyrek, “Geçen yıl miniklerimizi Türkiye finaline taşıdık. Bu yıl ise en zorlu kategori olan büyüklerde finale kaldık. Türkiye Halk Oyunları Federasyonu'nun en büyük ve zorlu kategorisinde bu başarıyı elde ettik. Batman olarak bunu başarmak büyük bir gurur” dedi.

Adıyaman’da Rakipleri Geride Bıraktılar

Adıyaman’da gerçekleştirilen yarışmalarda, Batman Mezopotamya Halk Oyunları ekibi, zorlu rakipleri Adıyaman, Hatay, Gaziantep ve Kahramanmaraş’ı geride bırakarak finale kalmayı başardı. Başkan Seyrek, ekiplerinin zor şartlar altında grup müsabakalarına katıldığını ve şimdi Türkiye finallerinde Batman’ı en iyi şekilde temsil etmek için hazırlıklara ara vermeden devam edeceklerini ifade etti.

Teşekkür ve Tebrik Mesajı

Batman'da KPSS Adaylarına Ücretsiz Otobüs Hizmeti Batman'da KPSS Adaylarına Ücretsiz Otobüs Hizmeti

Başkan Osman Seyrek, “Bütün ekibimizi Batman’a bu mutluluğu ve gururu yaşattıkları için canı gönülden kutluyorum. Mezopotamya Spor Kulübü olarak 25 farklı dalda da faaliyet gösteriyoruz” diyerek ekibine ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Emeği Geçenlere Övgü

Seyrek, Batman’da ilk kez Türkiye Halk Oyunları Federasyonu yarışmasında büyükler kategorisinde tarih yazan gençleri tebrik ederek, ekibin gizli kahramanlarını da unutmadı. “Başta Muhammed Veysel Turan, Süleyman Kılıç, Musa Azboy, Ferhat Besin, Baran Ak, Botan Ak, Bilal Avşar, Caner Kılıç, Mehmet Osman Esmer, Ali Erol, Muhammed Taşkın, Azat Baskın, Ali Balicak, Ramazan Taş, Serhat Çelik, Şoreş Ay, Muhammed Ali Seyrek ve müzisyenler Adil Bozyiğit ile Ecevit Bozyiğit’i kutlarım” dedi.