Aile, Kızmaz'ın 9 Şubat 2024 günü saat 10.20 sıralarında evden ayrıldığını ve o zamandan beri eve dönmediğini, tüm aramalarına rağmen bulunamadığını bildirdi.

Hasankeyf Kaymakamı İmrak köy ziyaretlerini sürdürüyor Hasankeyf Kaymakamı İmrak köy ziyaretlerini sürdürüyor

Kayıp ihbarının alınması üzerine, kolluk kuvvetleri tarafından Kayıp Kişi Yönetim Sistemi (KGYS) taraması, işyeri kamera incelemesi, teknik cihazların kullanımı ve beyan ve ifadelerin değerlendirilmesi gibi işlemler ivedilikle başlatıldı.

11 Şubat 2024 günü saat 15.30'da, kayıp şahsın abisi tarafından kız kardeşinin Hasankeyf ilçesinde görüldüğü bildirilmesi üzerine Hasankeyf İlçe Emniyet Amirliği tarafından yapılan araştırma sonucu Kızmaz'ın 9 Şubat 2024 günü saat 11.06 sıralarında liman bölgesine gittiği tespit edildi.

Bu tespit üzerine, AFAD, Jandarma, Emniyet, JASAT, Batman Belediyesi Dalgıç ekipleri, drone ve diğer teknolojik araçların kullanıldığı su altı ve kıyı aramaları başlatıldı.

Valilik koordinasyonunda gerçekleştirilen arama kurtarma faaliyetlerinde 15 AFAD Dalgıcı, 7 Jandarma Arama Kurtarma Dalgıcı, 5 Batman Belediyesi Dalgıcı, 2 TPAO Personeli, 30 Emniyet Müdürlüğü Personeli, 35 Jandarma Komutanlığı Personeli, 5 UMKE Personeli ve 15 sağlık personeli olmak üzere toplam 110 personelle aralıksız çalışma yürütüldü.

12 Şubat Pazartesi günü saat 11.35'te kayıp vatandaş Rojvelat Kızmaz'ın cansız bedenine ulaşılmış.

Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir. Hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve baş sağlığı dileriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Batman Valiliği