Vali Canalp mesajında şunları kaydetti:

Batman'da Türk Mutfağı Haftası Renkli Geçti Batman'da Türk Mutfağı Haftası Renkli Geçti

"Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde millet olarak kazandığımız bağımsızlık mücadelesinin 105. yılını gururla kutluyoruz.

19 Mayıs, milli mücadelemizin ilk ve önemli adımının yıldönümüdür ve Türk Milleti için önemli bir bağımsızlık simgesidir.

Aziz Milletimiz, bağımsızlığımızı korumak için her yaştan, her cinsiyetten insanın katkı sunduğu bu mücadelede büyük bir zafer elde etmiştir. Bu zafer, esaret altındaki diğer milletlere de umut ışığı olmuş ve vatan sevgisini, özgür bir yaşam arzusunu tüm dünyaya ilan etmiştir.

Bu anlamlı günde, bağımsızlık mücadelesinde örnek teşkil eden bir ulusun parçası olmaktan büyük bir gurur ve mutluluk duyuyorum. Birlik ve beraberlik içinde nice 19 Mayıs'lar yaşamayı temenni ediyorum.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımız için canını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin ve değerli Batmanlı hemşehrilerimin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı tebrik ediyorum." dedi.