Vali Ekrem Canalp, törende yaptığı konuşmada Batman'da 2024 yılı itibarıyla 50 tasarım ve beceri atölyesinin kurulduğunu ve gelecek 2 yılda da 100 atölyenin daha açılacağını müjdeledi.

Canalp, Batman'ın son 2 yılda teknolojiye yönelik yatırımlarının meyvesini TÜBİTAK bölge finallerinde aldığını ve 17 birincilikten 7'sini, en fazla ikincilik ve üçüncülüğü de Batman'ın kazandığını açıkladı.

Vali Canalp, "Batman'da evlatlarımız için kaynak ayırırsak, paramızı onlar için harcarsak öğrenciler çok güzel işler yapıyor." diyerek Batman'daki eğitime verilen önemi vurguladı.

Canalp ayrıca, Batman'da yıllar boyunca hizmet eden ve yatırım yapan TÜPRAŞ'ın katkısının çok değerli olduğunu da sözlerine ekledi.

Batman'da Bayram Öncesi Mezarlık Ziyaretleri İçin Hazırlıklar Tamam Batman'da Bayram Öncesi Mezarlık Ziyaretleri İçin Hazırlıklar Tamam

TÜPRAŞ Kurumsal İletişim Müdürü Çiler Şengelir Teber ise projeyi 2018 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü iş birliğiyle hayata geçirdiklerini ve 7. ve 8. sınıfta okuyan öğrencileri bilim ve teknoloji ile desteklemeyi, tasarım becerilerini geliştirmeyi amaçladıklarını kaydetti.

Törene İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ali Koç, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kaba, öğretmenler ve öğrenciler de katıldı.

Kaynak: aavideo