19 Mayıs Spor Salonu'nda düzenlenen törene Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, Spor Şube Müdürü Burak Eren, antrenörler, sporcular ve veliler katıldı.

Açılış töreninde konuşan İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, gençlere sporu teşvik ederek, "Her yıl olduğu gibi bu yıl da 'GSB Yaz Spor Okulları'nın açılışını büyük bir heyecanla yapıyoruz. Okul dışındaki zamanlarınızı sporla değerlendirin. Tüm branşlarımız, deneyimli antrenörlerimizle hizmetinizdedir," dedi.

Çeşitli Spor Dallarıyla Geniş Katılım

Bu yıl GSB Yaz Spor Okulları ve Engelsiz Spor Okulları'nın birçok branşta faaliyetlerine başladığını belirten Özperk, atletizm, badminton, basketbol, bisiklet, boks, jimnastik, güreş, hentbol, judo, karate, kickboks, masa tenisi, eskrim, taekwondo, tenis, dart, bocce, voleybol, yüzme, futbol ve wushu gibi spor dallarında kursların düzenleneceğini açıkladı. "Çocuklarımızın fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla uzman antrenör kadromuz ve modern spor tesislerimizle daima halkımızın hizmetindeyiz. Batman’daki tüm çocuk ve gençlerimizi GSB Yaz Spor Okulları ve Engelsiz Yaz Spor Okulları'nda ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Tüm katılımcılara hayırlı olmasını temenni ediyorum," ifadelerini kullandı.

Sporun Birleştirici Gücüyle Batman’da Yeni Bir Dönem

Batman'da Stajyer Öğrenciler Gıda Denetimini Sahada Öğreniyor Batman'da Stajyer Öğrenciler Gıda Denetimini Sahada Öğreniyor

GSB Spor Okulları'nın açılışının, Batman genelinde spor yapma olanaklarını artırma ve herkesi sporla buluşturma yolunda önemli bir adım olduğunu vurgulayan Özperk, "Sporun birleştirici gücünü tüm bireylere ulaştırmayı hedefleyen bu proje, ilimizde büyük bir heyecan ve coşkuyla karşılandı," dedi.