Henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı çıkan yangın, kısa sürede diğer katlara sıçradı. Batman Belediyesi'nin yanı sıra Diyarbakır İtfaiyesi, Gercüş Belediyesi İtfaiyesi, Batman Emniyet Müdürlüğü TOMA ekipleri, Batman Tüpraş İtfaiyesi ve Batman Orman Müdürlüğü ekiplerinin işbirliğiyle yangın ancak saatler sonra kontrol altına alınabildi. Yangında can kaybı yaşanmazken, 4 daire tamamen zarar gördü.

24 Temmuz'da Ercan Atay'dan Güçlü Mesaj 24 Temmuz'da Ercan Atay'dan Güçlü Mesaj

Batman Gelecek Partisi İl Başkanı Abdülkerim Akgül, olayla ilgili yaptığı açıklamada, "Batman Belediyesi'nin bu yangını söndürmekte yetersiz kaldığı açıktır. Şehrimiz büyükşehir olma yolunda büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştır. Vatandaşlarımızın belediyeye olan güveni sarsılmıştır," dedi.

Yangına müdahale eden diğer illerden ve kurumlardan gelen destek ekiplerine teşekkür eden Akgül, "Destek ekipleri olmasa bu felaket daha da büyüyebilirdi," ifadelerini kullandı.

Bu olay, Batman Belediyesi'nin acil durumlar için yeterli hazırlık yapmadığını gözler önüne sererken, vatandaşların belediyeye olan güvenini de zedeledi. Şehrimizin daha güvenli ve hazırlıklı olması için gerekli adımların bir an önce atılması gerektiği ortadadır.