Diyarbakır, Bingöl, Batman ve Mardin'de Aşure İkram Edildi Diyarbakır, Bingöl, Batman ve Mardin'de Aşure İkram Edildi

Başarılı Ameliyatın Detayları

Hasankeyf'ten gelen Adil Yaman’a 2023 yılında lokal ileri mide kanseri teşhisi kondu. Ameliyat olmak istemeyen Yaman’a, Tıbbi Onkoloji Bölümü tarafından kemoterapi tedavisi başlatıldı. Tedavi sürecinde tümörde küçülme gözlemlenmesinin ardından, hastaya Cerrahi Onkoloji Polikliniği'nde ameliyat önerildi.

Ameliyat Süreci

Cerrahi Onkoloji Uzmanı Dr. Emir Fatih Kaya, operasyonun detaylarını şöyle aktardı: "Hastamız Adil Yaman, oğlu Murad Yaman ile birlikte hastanemize başvurdu. Gastroenteroloji Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ömer Güngörür ile birlikte, ameliyat süreci, riskleri ve sonrasında yaşanacaklar hakkında aileye bilgi verdik. Ailesinin de desteğiyle ameliyatı kabul eden hastamıza, hastane yönetiminin desteğiyle 3 gün içinde ameliyat tarihi ayarlandı ve operasyon gecikme olmaksızın gerçekleştirildi. Total gastrektomi ve onkolojik prensiplere uygun lenf nodu diseksiyonu uygulanan hastamız, ameliyatın ardından beşinci günde sağlığına kavuşarak taburcu edildi."

İleri Evre Kanser Tedavisi

Dr. Kaya, "Bu örnekte olduğu gibi, ileri evre kanser hastalarımızın cerrahi tedavisi hastanemizde başarıyla yapılmaktadır," dedi.

Hastanın Teşekkürü

Ameliyatın ardından şifayla taburcu edilen Adil Yaman, duygularını şöyle ifade etti: "Başta Dr. Emir Fatih Kaya olmak üzere, tüm hastane personeline sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ameliyat olmaktan korkuyordum, ama doktorlarımızın ve ailemin desteği sayesinde bu süreci atlattım. Bana yeniden sağlığımı kazandıran Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne minnettarım."