Hasankeyf'te turizm toplantısı düzenlendi Hasankeyf'te turizm toplantısı düzenlendi

Toplumsal refahı artırmak, sosyal sorunlara çözüm üretmek ve yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla düzenlenen bu buluşmalarda, parklarda güvenliğin artırılması önemli bir talep olarak öne çıkmıştı.

Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp'in "Yerinde İletişim Yerinde Çözüm" mottosuyla başlattığı "Mahalle Buluşmaları"nda vatandaşlar, çocukların, yaşlıların, engellilerin ve kadınların parklarda günün her saati daha güvende hissetmeleri için kamera takılması taleplerini dile getirmişlerdi. Vali Canalp bu talebe kayıtsız kalmadı ve parklara kamera takılması için gerekli talimatları verdi.

Güvenlik Artıyor, Yaşam Kalitesi Yükseliyor

Belediye Bilgi İşlem Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde yapılan çalışmalarda yapımı tamamlanan parklara kamera kurulumunu tamamladı. 7 gün 24 saat online olarak izlenebilen bu sistem sayesinde parklarda yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçilmesi hedefleniyor.

Güvenlik kameraları, madde bağımlılığı, hırsızlık gibi olayların yanı sıra unutulan veya kaybolan eşyaların bulunmasında da büyük önem taşıyor. Kurulan sistem sayesinde kent genelindeki 74 park, farklı açılardan sabit ve hareketli kameralarla kayıt altına alınıyor.