Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, 81 ilde 139 atölye ile hizmet veren Deneyap'ın, Batman'da da yeni yıldızlarını aradığını söyledi. Başarılı öğrencilerin 36 ay boyunca 11 farklı ücretsiz teknoloji eğitimi alacağını belirten Özperk, "Milli Teknoloji Hamlesi'nin dip dalgasını oluşturmaya aday gençler için başvurular 7 Şubat'ta başladı. Son başvuru tarihi ise 25 Şubat 2024." dedi.

Batman'da Türkiye'ye Model Olacak Dev LED Aydınlatma Projesi Hayata Geçti Batman'da Türkiye'ye Model Olacak Dev LED Aydınlatma Projesi Hayata Geçti

Eğitimler 36 Ay Sürecek

4. sınıf, 5. sınıf, 8. sınıf, lise hazırlık sınıfı ve 9. sınıfta okuyan öğrencilerin başvurabileceği Deneyap Atölyeleri'nde eğitimler 36 ay sürecek. Başvurular www.deneyap.org ve www.t3kys.com adreslerinden yapılabilecek. Adaylar, başvuru sürecini Kurumsal Yönetim Sistemi (t3kys.com) üzerinden takip edebilecek.

Öğrenciler Teknofest'e Hazırlanacak

11 farklı programda ücretsiz eğitim verilecek Deneyap Atölyeleri'nde eğitim alan öğrenciler, bilgi ve tecrübelerini kullanarak proje şenliklerine katılacak. Bu şenliklerde özgüven kazanarak takımlarını kuracak ve mentorleri eşliğinde TEKNOFEST gibi ulusal ve uluslararası yarışmalara hazırlanacak.

Gençlere Çağrı

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, "Teknoloji Geliştiren Bir Türkiye Hedefinde" Geleceğin Teknoloji Yıldızı sizler olabilirsiniz." dedi. Batman'daki başvurular Petrolkent Gençlik Merkezi'nde veya www.deneyap.org adresinden yapılabilecek.