Sıcak Bir Ziyaret ve Sorunlara Dikkat Çekme

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, dernek başkanı Özgür Koca ve yönetim kurulu üyeleri HÜDA PAR heyetini karşıladı. Dernek yetkilileri, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkürlerini iletti.

Ziyarette engelli vatandaşların sorunları ele alındı ve toplumda tüm insanların bir engelli adayı olduğu bilinciyle duyarlılığın artırılması gerektiği vurgulandı.

Durmaz'dan Engelli Hakları Vurgusu

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Durmaz, "Engelliler Haftası münasebetiyle Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği'ni ziyaret ettik. Başkan ve yönetim kurulu üyeleriyle sorunlarını dinledik ve güzel eğitimleri hakkında bilgi aldık. Dernekten gelen bazı sorunlar var ve bu sorunların çözümü için yetkililerin adım atması gerekiyor. Görme engelliler başta olmak üzere engelli kardeşlerimizin toplumda yaşadıkları sıkıntılara ve sorunlara tüm vatandaşların dikkat etmesi gerekiyor. Bu kardeşlerimiz de toplumun bir parçası ve bu nedenle empati duygusunun geliştirilmesi gerekiyor." dedi.

Destek Eksikliği ve Kur'an-ı Kerim Eğitimi

Durmaz, kurumların engellilere yeteri kadar destekte bulunmadığını da vurgulayarak şunları söyledi: "Dernekten gelen sorunlardan biri de spor alanında yapılan çalışmalara yeteri kadar destek ve malzeme alamadıkları. Bu konuda federasyondan ve ilgili kurumlardan destek bekliyorlar. Ayrıca seslerini duyurmak için bizden de yardım istediler. Biz de engelli kardeşlerimizin yaşadıkları sorunlara farkındalık oluşturmak için seslerini duyurmaya çalışacağız. Burada hem Kur'an-ı Kerim hem de okuma yazma gibi birçok eğitimle alakalı çalışmalar yapılıyor."

HÜDA PAR'dan Engellilere Destek Sözü

Engellilerin yanında olmaya devam edeceklerini dile getiren Durmaz, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Bu münasebetle bir kez daha 10-16 Mayıs Engelliler Haftası'nı kutluyorum. HÜDA PAR Antalya İl Teşkilatı olarak kardeşlerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz."