Olay kameralara da yansıdı. Gözaltına alınan M.E.'ye tepkiler yağarken, Uzman Eğitimci Cuma Dişikırık da önemli uyarılarda bulundu.

Eğitim Kurumlarının Çevresinde Sabıkası Bozuk Kişiler İşletme Yönetmemeli

Dişikırık, eğitim kurumlarının çevresinde sabıkası bozuk kişilerin büfe, kırtasiye ve market gibi işyerlerini yönetmelerinin önüne geçilmesi gerektiğini vurguladı. Dişikırık, ailelere ve eğitim camiasına seslenerek şunları söyledi:

"Batman'da yüreğimizi burkan bir olay yaşandı. 13 yaşında bir kız çocuğu, 52 yaşındaki büfe sahibi tarafından sokak ortasında tekme tokat dövüldü. Bu feci olay kameralara da yansıdı. Bütün eğitim kurumlarının çevresinde yoğun güvenlik önlemlerinin alınması gerektiği bir kez daha ortaya çıktı. Eğitim kurumlarının çevresinde cafe, büfe, kırtasiye gibi çocukların gidebileceği işyerlerini işleten kişilerin sabıka ve sicil kayıtları düzenli olarak denetlenmeli, sabıkası bozuk insanların okul çevrelerinde iş yapması önlenmelidir. Elbette sabıka kaydı olan insanların da evlerine ekmek götürme kaygısı ile iş hayatında yer edinmesi en temel haklarıdır. Lakin okul çevrelerinde çocuklarımızın güvenliği için tehlikeye sebebiyet verebilecek kişilerin bulunmaması hayati önem taşımaktadır."

Batman'da Hipertansiyon Günü'nde Ücretsiz Tansiyon Kontrolü Batman'da Hipertansiyon Günü'nde Ücretsiz Tansiyon Kontrolü

Dişikırık, bir daha buna benzer olayların yaşanmaması için ve Batman'ın bu tür olaylarla gündeme gelmemesi için konuya ilişkin yürütülecek çalışmalara katkı ve destek sunmaya hazır olduklarını da belirtti.