Batman'da 7 Mahalleye Su Akışı Sağlandı Batman'da 7 Mahalleye Su Akışı Sağlandı

Yağmurdan dolayı mercimek, buğday ve arpa yığınları zarar gördü.

HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, yağmurdan etkilenen esnafı ziyaret ederek destek sözü verdi. Şahin, ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, "Yağmurdan dolayı zarar gördüğünüzü duyduk ve hemen yanınıza geldik. Sizin için yapabileceğimiz bir şey var mı? Her türlü yardımla yanınızdayız." dedi.

Esnaflar, altyapı sorunlarından dolayı sık sık zarar gördüklerini dile getirdi. Bir esnaf, "Yağmurda rögarlar tıkanıyor ve su buğdayların altına giriyor. Zararımız on bin liranın üzerine çıkıyor. Yağmur suları, buğdayı ve arpayı sürüklüyor. Her yıl bu sorunu yaşıyoruz. Özellikle kışın durum daha da kötüleşiyor. Belediye altyapıyı bakıma almalı, ama ilgilenmiyorlar. Rögarlar çok küçük ve yağmurla birlikte akan buğdaylar rögarları tıkıyor. Altyapıdan belediye sorumlu." diye konuştu.

Başkan Şahin, esnafla yaptığı görüşmenin ardından şu açıklamayı yaptı: "Bugün sadece 12 dakika süren yağmur, Hububatçılar Buğday Pazarı'nda büyük zarara yol açtı. Altyapı yetersizliği yüzünden açıkta bulunan hububat sular altında kaldı. Esnaf, altyapının tıkanıklığından şikayetçi. Belediyenin bu soruna acilen el atmasını bekliyoruz ve konunun takipçisi olacağız."