Canpolat mesajında şu ifadelere yer verdi:

Kanser, beraberinde getirdiği sağlık sorunlarının yanı sıra, maddi ve manevi yönden uzun süreli mücadele gerektiren bir hastalıktır.

Ülkemizdeki son kanser verilerine göre;

Erkeklerde en sık görülen kanserler akciğer ve prostat kanseri iken, tütüne bağlı kanserler erkeklerde önemini korumaya devam etmektedir.
Kadınlarda en sık görülen meme kanseri, her 4 kadın kanserinden birisi olmaya devam etmektedir.
Hem erkeklerde hem de kadınlarda bağırsak (kolorektal) kanseri, üçüncü en sık görülen kanser türüdür.
Çocukluk çağı kanserlerinde ise lösemi, en sık görülen kanser türüdür.
Kanserin %30-50'si önlenebilir. Bu, risk faktörlerinden kaçınma ve mevcut kanıta dayalı önleme stratejilerini uygulama yoluyla başarılabilir.

Tütün kullanımı, önlenebilir en büyük kanser nedenidir ve sigarayı bırakmak kanser riskimizi azaltmak için yapabileceğimiz en iyi şeylerden biridir.

Sağlıklı beslenme, sağlıklı bir kiloyu korumak ve fiziksel olarak aktif olmak da birçok kanserin önlenmesine yardımcı olur.

Batman OSB'de Yıl Sonuna Kadar 70 Fabrika Hizmete Girecek Batman OSB'de Yıl Sonuna Kadar 70 Fabrika Hizmete Girecek

Alkol kullanımı, güneş ışınlarına maruziyet ve kanserojen maddelere maruziyet de kanser riskini artıran faktörler arasındadır.

Erken teşhis, kanser tedavisinde en önemli faktörlerden biridir. Meme, rahim ağzı, kalın bağırsak, cilt ve ağız kanseri gibi bazı kanserlerin erken belirtileri vardır.

Ülkemizde meme, kalın bağırsak ve rahim ağzı kanserleri için ücretsiz tarama programları yürütülmektedir.

Kanserde korunma, taramayla birlikte uygun tedavi ve bakım ile sağlanabilir.

Canpolat, mesajını şu sözlerle tamamladı:

Kansere karşı mücadelede hep birlikte hareket ederek bu hastalığa karşı farkındalık yaratabilir ve daha fazla can kurtarabiliriz.