Ramanlı, partisinin 5'inci Olağan Kongresi'ni gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, "HÜDA PAR, yeni takviyelerle siyasi yoluna emin adımlarla devam ediyor. Yeni dönemin partimiz ve Türkiye siyaseti için hayırlı olmasını temenni ediyorum," dedi.

Ramanlı, Vatandaşlık Kanunu'nda yapılacak değişiklikle, "Siyonist saflarda insanlığa karşı suç işleyenlerin vatandaşlıktan çıkarılması ve mal varlıklarına el konulmasını" öngördüklerini belirtti. Ayrıca, soruşturmaların sadece Adalet Bakanı'nın talebiyle değil, TBMM'nin kararıyla da başlatılabilmesini amaçladıklarını ifade etti.

Ramanlı, "Meclis'te temsil edilen tüm partilerden kanun teklifimize destek bekliyoruz. Filistin konusunda ortak bir hassasiyete sahip olduğumuzu biliyoruz. Yarın Genel Kurul'a gelecek olan kanun teklifimize oy birliğiyle destek vererek inisiyatif alınmasını umuyoruz," dedi.

Öğretmenlerle ilgili gündemde olan kanun teklifi hakkında da konuşan Ramanlı, "Uzman öğretmenlik için 10 yıl şartı yerine 5 yıl yeterli olmalı. Ayrıca, özel okullarda çalışan öğretmenlerin maaşlarının iyileştirilmesi ve ücretli öğretmenlerin aylıklarının artırılması gerekmektedir," dedi.

Özel: TÜİK, vicdanını kendi damarlarından ölçsün Özel: TÜİK, vicdanını kendi damarlarından ölçsün

Eğitim fakültelerindeki eğitim kalitesine de dikkat çeken Ramanlı, "Eğitim fakültelerinden mezun olan öğretmen adaylarına akademi şartı getirilmesi yerine, eğitim kalitesinin artırılması gerektiğini düşünüyorum," ifadelerini kullandı.