14 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleştirilen konferansa Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir ve Yabancı Uyruklu Öğrenci Kurum Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Yiğit Karabulut da katıldı.

Batman'da Apartmandan Atlayan Adam Son Dakikada Kurtarıldı Batman'da Apartmandan Atlayan Adam Son Dakikada Kurtarıldı

Konferansta:

  • Türkiye'nin yükseköğretimde ve genel olarak eğitim alanında uluslararasılaşma sürecindeki durumu ele alındı.
  • Konuşmacılar, uluslararasılaşmanın üniversitelerimiz ve Türkiye açısından sağladığı fırsatları ve geliştirilmesi gereken konuları değerlendirdiler.
  • Prof. Dr. Birol Akgün, uluslararasılaşmanın eğitimdeki rolü üzerine yapılan çalışmalara değinerek, Türkiye Maarif Vakfı'nın bu alandaki faaliyetlerini aktardı.
  • Prof. Dr. Mehmet Özkan ise Türkiye'nin uluslararasılaşma sürecindeki stratejilerini ve hedeflerini paylaştı.

Rektör Demir, Üniversitemizin uluslararasılaşma konusundaki çalışmalarını ve hedeflerini anlattı. Bu tür etkinliklerin, üniversitelerimizin uluslararasılaşma hedeflerine ulaşmalarında önemli bir adım olduğunu ifade etti. Rektör Demir, Bingöl Üniversitesi'nin uluslararasılaşma konusunda önemli adımlar attığını ve bu alanda daha da ilerleyeceğini vurguladı.

Üniversitemiz Yabancı Uyruklu Öğrenci Kurum Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Yiğit Karabulut ise üniversitelerimizin uluslararası öğrenci kabulü ve bu öğrencilere sağlanan destekler hakkında bilgi verdi.

Konferans, çekilen hatıra fotoğrafı sonrasında sona erdi.