Batman Belediye Başkan Adayı Serkan Ramanlı, "Modern Projelerimiz" başlığı altında duyurduğu projelerin sonuncusu olan 'Tramvay Projesi'ni kamuoyuna tanıttı. Şehrin dokusunu yeniden şekillendirecek ve trafik sorununu hafifletecek olan bu mega proje hakkında detaylar veren Ramanlı, şunları dile getirdi: "Modern şehrimize modern bir ulaşım ağı getirmeyi hedefliyoruz. Şehir içindeki trafik sıkışıklığını azaltmak ve daha hızlı ulaşım imkanları sunmak amacıyla, Turgut Özal Bulvarı'nın ortasına bir tramvay hattı kuracağız."

Ramanlı'dan Bayram Mesajı: "Gazze'deki Vahşet Buruk Sevinç Bırakıyor" Ramanlı'dan Bayram Mesajı: "Gazze'deki Vahşet Buruk Sevinç Bırakıyor"

Ramanlı, projenin Batman'ın değerini artıracağını vurgulayarak, "Planladığımız ilk etap, Esentepe Köprülü Kavşağı'ndan belediye binasına kadar olan bölümü kapsayacak ve 5 yıl içinde tamamlanacak. İkinci 5 yıllık dönemimizde ise bu hattı Kuyubaşı TOKİ'ye kadar uzatacağız. Sonuç olarak, tramvay ağını Batman'ın dört bir yanına yaymayı hedefliyoruz." açıklamasını yaptı.