Atölyelerin açılışı Vali Ekrem Canalp ve eşi Dr. Ayten Canalp'in katılımıyla gerçekleşti.

Vali Canalp, açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Bugün eğer çalışmazsak, yarının geleceğini inşa etmemiz mümkün değildir. Sizler için yapacağımız en önemli şey, hayatı çok iyi okuyabilen, temel ihtiyaçları çok iyi kavrayabilmiş bir nesil olmanız sağlamaktır." dedi.

Atölyelerin 2025 ve 2026 yıllarında da 50'şer adet olmak üzere toplamda 150 taneye çıkarılacağını belirten Vali Canalp, "Batman'ın öğrencileri Batman'ı uçuruyorlar, bütün bölgeyi uçuruyorlar." dedi.

TÜBİTAK Bölge Finallerinde 7 Birincilik

Batman'ın TÜBİTAK Bölge Finallerinde 7 birincilik elde ettiğini hatırlatan Vali Canalp, "Teknolojiye olan yatırımlarımızın meyveleri en son yapılan TÜBİTAK bölge finallerinde kendini gösterdi." dedi.

Vali Canalp, Batman'ın Türkiye birincisi olduğu zamanların da çok uzak olmadığını ifade etti.

TÜPRAŞ'a Teşekkür

Vali Canalp, projeye katkı sağlayan TÜPRAŞ'a da teşekkür ederek, "TÜPRAŞ'ın da bu projeye yapmış olduğu katkı bizim açımızdan çok kıymetli ve değerlidir." dedi.

Atölye Açılışına Katılanlar

Tasarım ve Beceri Atölyesinin açılışına Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Mehmet Ali Koç, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kaba, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, TÜPRAŞ Kurumsal İletişim Müdürü Çiler Şengelir Teber, öğretmenler, idareciler ve öğrenciler katıldı.

Gercüş'te Geçici Askeri Güvenlik Bölgesi İlan Edildi Gercüş'te Geçici Askeri Güvenlik Bölgesi İlan Edildi

Vali Canalp Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Vali Canalp, atölyenin açılışının ardından okulun öğretmenleriyle bir araya gelerek, yürütmüş oldukları eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.