Mesajında Canalp, kentin tarihi, gelişimi ve geleceği hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Batman'da bir araçta çok sayıda silah parçası ele geçirildi Batman'da bir araçta çok sayıda silah parçası ele geçirildi

Vali Canalp mesajında şunları kaydetti:

"Batman; küçük bir Anadolu köyü iken 1950'li yıllarda Raman Dağında petrolün bulunmasıyla hızlı bir büyüme ivmesi yakalamış, kısa sürede ilçe ve 1990 yılında da Türkiye'nin 72. vilayeti olmuş bir kenttir."

Canalp, Batman'ın:

  • Petrol endüstrisi ile hızla büyüyüp gelişen ve son yıllarda birçok alanda yapılan yatırımlarla birlikte kabına sığmayan bir il olduğunu vurgulayarak,
  • Organize Sanayi Bölgeleriyle ülke ekonomisine sağladığı katma değer ve 650 bin nüfusuyla Büyükşehir olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirtti.
  • Binlerce yıllık tarihi ve kültürel değerleri bakımından kadim toprakların modern bir medeniyet kenti olduğunu ifade etti.

Vali Canalp, Batman yöneticileri olarak:

  • Kentimizin her alanda daha etkin ve güçlü, yurt ekonomisine daha fazla katma değer kazandıran, halkın huzur ve güven içerisinde yaşadığı bir il olması yolunda azami gayreti içerisinde olacaklarını söyledi.

Canalp mesajını şu şekilde sonlandırdı:

"Her geçen gün daha da büyüyüp gelişen, geleceği aydınlık bir kentin insanları olarak ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz, havasını teneffüs ettiğimiz Batmanımızın il oluşunun 34. yıldönümünü kutluyor, ilimizin gelişip kalkınmasında ve bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunar, Batmanlı hemşerilerimi saygı ve sevgiyle selamlıyorum."