Etkinlik, Batman Çocuk Trafik Eğitim Parkı'nda İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün işbirliğiyle gerçekleştirildi.

Vali Canalp, alanda gerçekleştirilen eğitim faaliyetleri hakkında bilgi aldı ve trafik güvenliği başta olmak üzere teorik ve uygulamalı eğitim alan öğrencilerle sohbet etti.

Trafik kurallarına uymanın önemini vurgulayan Canalp, trafik kazalarında yaşanan can kayıplarının azalması için kurallara uyulması gerektiğini ifade etti.

Vali Canalp, "Trafikte kurallara uyarsak, kazaları önler, can kayıplarını azaltırız. Hayatta yarışılmaz, trafikte kurallara uyalım" dedi.

Hayatla Yarışılmaz

Nasıroğlu'ndan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı Nasıroğlu'ndan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Etkinliğe Vali Yardımcısı Murtaza Ersöz, İl Jandarma Komutanı Albay Adem Taşkın, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, trafik ekipleri, AFAD ve sağlık çalışanları ile öğrenciler katıldı.

Trafik Haftası Boyunca Batman'da Farkındalık Artırma Çalışmaları:

2030 yılına kadar trafik kazalarında can kayıplarının %50 azaltılması hedefiyle Karayolları Trafik Eylem Planı'na paralel olarak Batman'da da çeşitli etkinlikler düzenlendi.

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı Trafik ekipleri tarafından kentin farklı noktalarında kurulan stantlarda, yayaların önceliği, emniyet kemeri kullanımı ve trafik güvenliği konularında bilgilendirmeler yapıldı.

Ayrıca, yol kontrol noktalarında sürücülere ve yolculara trafik güvenliğine ilişkin gerekli bilgilendirmeler sunuldu.