Mustafa Toprak

Tüm Makaleleri

Mustafa Toprak

Mustafa Toprak, 1972 yılında Batman’da doğdu. 1992 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinden, 2013 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden, 2019 yılında yine Anadolu Üniversitesi İş Sağlığı ve İş Güvenliği Bölümünden mezun oldu.

1995 yılında Batman’ın ilk yerel televizyonu olan Batman Çağrı TV’de haber müdürlüğü ve sunuculuğu yaptı. 2011-2015 yılları arasında Tanıtım ve Medya'dan sorumlu AK Parti Batman il başkan yardımcılığı yaptı.

2011 yılından bu yana Batman Gap Gazetesi ve internet sitesinde siyasi ve toplumsal içerikli köşe yazıları yazmaya başladı.

01.06.2022 tarihinden itibaren kendine ait www.batmadabugun.com internet sitesinde hem genel yayın yönetmenliği hem de köşe yazarlığı yapmaktadır.

Batman'a Yeşil Bir Duvar: Kara Servi Duvarı Geliyor!

Batman, petrol zengini bir şehir olarak bilinse de, doğal güzellikler bakımından da oldukça zengindir.

AK Parti, Batman Seçimlerinde Nasıroğlu ve Ceylan'a Güveniyor

Batman'da 2023 genel seçimlerinde AK Parti %28,62, HDP (DEM) ise %59,29 oy aldı. Bu oranlar, AK Parti'nin HDP'ye (DEM) göre oldukça geride olduğunu gösteriyor. 

İstiklal Parkı, Batman'ın Yeşil Kalbi…

Batman, son yıllarda Türkiye'nin en hızlı büyüyen şehirlerinden biri haline geldi. Bu büyümeyle birlikte, şehrin yeşil alan ihtiyacı da arttı. Bu ihtiyacı karşılamak için, Batman Belediyesi Batman Çay...

CHP, Batman'da Nasıl Başarılı Olabilir?

31 Mart 2024 yerel seçimleri yaklaşırken, CHP'nin Batman'da başarılı olmak için yeni stratejiler üretmesi gerekiyor.

31 Mart Seçimlerinde Batman'da AK Parti'nin Güçlü Alternatifleri

‘Gazetecinin bildiğini vatandaş bilmeli’ sözü, gazeteciliğin temel ilkelerinden biridir.

31 Mart 2024 Seçimlerinde Batman Adayı Profili

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde her şehirde olduğu gibi Batman ve ilçelerinde de aday profilleri oldukça önemlidir.  

Mart 2024 Yerel Seçimlerinde Batman'ı Kim Kazanır?

Türkiye, genel seçimlerin ardından şimdi de adım adım yerel seçimlere doğru yaklaşırken AK Parti'nin 81 ilde göstereceği adaylar için Genel Merkez düzeyinde hummalı bir çalışmanın devam ettiği bildiri...

Batman Üniversitesinde Yerel TEKNOFEST…

Üniversitelerin evrensel amacı, hem üst düzeyde eğitimi sağlamak hem bilimsel araştırma yapmak hem de bilgiyi üretirken kişisel ve mesleki hedeflerin gerçekleşmesini sağlamaktır.

Batman İl Sağlık Müdürlüğünden Kanser Hastalarına Veto… 

Kanserin hem hastayı hem de yakınlarını sadece fiziksel olarak değil, ruhsal olarak etkileyen ‘zor bir hastalık’ olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. 

Vali Ekrem Canalp’ın Mahalle Buluşmaları…

Bir şehrin ortak akılla yürütülmesi için atılması gereken en önemli adımlardan bir tanesi hiç şüphesiz mahalle buluşmalarıdır.